Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.08.16 13:45
hetmanka
Ostatnie logowanie: 2015.10.04 22:18
Liczba postów: 282
Moje ulubione: 3

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

5 powodów dla których warto jeść ananasy

05.06.2014
Często spotykałam się ze stwierdzeniem, że owoce egzotyczne należy wykluczyć z diety. Jeść lokalnie i sezonowo... Jednak nie do końca się z tym zgadzam. Jakie owoce rosną sezonowo zimą? Taka dieta ma sens w tropikach czy Brazylii. Oni nie muszą eksportować truskawek mając ciągle targ pełen warzyw i owoców... 


POMAGA W UTRZYMANIU WAGI
Dzięki zawartości enzymu rozkładającego białko i dużej ilości błonnika, ananas wspomaga trawienie. Dobrze jest zjeść plaster ananasa po jedzeniu.  Co ciekawe jest w stanie rozłożyć tysiąckrotnie więcej protein niż sama waży! Ponadto działa na organizm oczyszczająco i moczopędnie, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Mi pomógł wrócić do wagi po ciąży!

2 ZALECANY PRZY PROBLEMACH ZDROWOTNYCH
Częste jadanie ananasów zaleca się również w stanach zapalnych jelit. Ananasy pobudzają pracę trzustki, są też pomocne w rozpuszczaniu kamieni nerkowych i żółciowych, zakrzepów, zapobiegają osteoporozie i przyspieszają gojenie złamań. 

3. NATURALNY LEK NA PRZEZIĘBIENIE
Ananasy wspierają walkę organizmu z infekcjami, gdyż mają właściwości antybakteryjne i antywirusowe.

4. TO DOSKONAŁA PRZEKĄSKA NA PIKNIK
Ananas odpowiednio pokrojony to doskonała przekąska na pikniku, plaży, przyjęciu letnim. Orzeźwia i gasi pragnienie. Dzieci go uwielbiają.

5. NATURALNY LEK NA TRĄDZIK I SKÓRĘ NACZYNKOWĄ
Spożywanie ananasa szczególnie poleca się osobom z przebarwieniami, trądzikiem i przy cerze naczynkowej.UWAGA! Istnieją przeciwwskazania  do spożywania ananasów i tak np. powinny wystrzegać się go osoby: z chorobami dwunastnicy, wątroby i nerek, wrzodami, nadciśnieniem i nadkwaśnością soku żołądkowego.Także kobiety w ciąży powinny zachować daleko idącą ostrożność, gdyż sok z liści i niedojrzałe owoce mogą wywołać poronienie.
Bromelaina zawarta w ananasach może również wpływać na działanie niektórych leków – zwłaszcza antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych, uspokajających, antydepresyjnych.
 
Dodaj komentarz
Komentarzy: 1
{opis}
05.06.2014 14:06 - miraga_
Ja niestety go nie lubię.