Ekorodzice

Jestem z wami od:2017.01.02 19:24
ekotata
Ostatnie logowanie: 2017.01.08 11:33
Liczba postów: 0
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

10 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Kim jestem i dla czego tutaj jestem :)

06.01.2017
Witajcie! 

Mam na imię Kuba i za 4 miesiące będę ojcem! Jestem strasznie dumny z tego faktu :) Jestem tutaj bo chciałem nauczyć się jak właściwie mogę już od pierwszych dni zacząć odżywiać swoje dziecko zdrowo i wdrażać w jego życie zdrowe nawyki żywieniowe. Moim zdaniem to bardzo ważne. Sam aktualnie mam dość dobrą wiedzę na temat zdrowego odżywiania i produktów ekologicznych, ponieważ w ostatnich 2 latach zrzuciłem kilkanaście kilogramów :) Wiem na przykład, że olej kokosowy jest wart dodania do diety każdego człowieka ale nie wiem, kiedy można stosować go u dzieci. Tutaj właśnie chciałbym uzupełnić swoją wiedzę :)

Wiem że mogę wyglądać nieco na paranoika z tego powodu iż moje dziecko się jeszcze nie urodziło ale lubię patrzeć naprzód i mieć chociaż jakiś zarys planów "co, jeśli". 
  question

Kim byłem?

Sam z własnej autopsji wiem, że wszystkie nasze nawyki koniec końców sprowadzają się do tego kim się stajemy jeśli chodzi o całokształt. Jeden papieros to nie tylko jeden papieros a ciągnący się za człowiekiem wyrok przez całe życie. Nawyk jedzenia słodyczy to nadwaga i cukrzyca. Wszystko jest dla ludzi, lecz z umiarem i tak aby nie weszło w nasz nawyk.

Z zawodu jestem informatykiem, po 2 latach siedzenia przed komputerem i przez niezdrowe odżywianie w połączeniu z fajkami i brakiem ruchu czułem się z 15 lat starszy! Wystarczyło wejście po kilkunastu schodach w bloku i już dostawałem zadyszki. A to wszystko w wieku 24 lat! Nigdy bym o sobie nie powiedział wcześniej, że mogę doprowadzić się do takiego stanu, lecz to dzieje się naprawdę samo. 

Dojście do normalnego stanu troszkę zajęło, zmiana nawyków na początku nie była łatwa lecz gdy zostały one w końcu "nadrukowane" na stare w umyśle to teraz jest tylko lepiej i nie zajmuje to tyle czasu :) 


To by było na tyle w tym momencie. Postaram się dodać więcej postów opisujących jak wypleniłem te złe nawyki, jak je odczytać oraz co robić aby nasze dzieci ich nie przejęły od nas! :) 

Pozdrawiam :)