Ekorodzice

Jestem z wami od:2013.03.17 13:17
sniezynka
Ostatnie logowanie: 2015.07.14 17:54
Liczba postów: 1
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Sposoby na upał

06.04.2014
Słońce coraz częściej pieści nas swoimi promieniami, a to znak, że trzeba zadbać o nasze zdrowie. Wprawdzie nie można jeszcze mówić o upałach, ale jakoś tak mnie naszło, aby zebrać moje sprawdzone "patenty" na upalne dni.

www.freeimages.com/ Sposoby na upał

Pijemy i lekko jemy!

- Niby oczywiste i niby każdy wie, a jednak często o tym zapominamy. Przy wysokich temperaturach powinniśmy wypisać 2-3 litry płynów, ponieważ nasz organizm chłodzi się tylko poprzez odparowywanie wody A ile Wy wypijacie? Tylko szczerze.

Woda niegazowaną można pić np. z:
- cytryną
- miętą
- plasterkiem ogórka

- Sprawdzonym sposobem na upalne dni mogą być także herbatki ziołowe, ponieważ nie tylko nas nawadniają, ale też dostarczają nam zdrowych minerałów. 

- Dlaczego warto wybierać ciepłe napoje? Odpowiedź jest bardzo prosta: wysoka temperatura napoju pomoże nam dostosować się do temperatury otoczenia.

- Podczas wysokiej temperatury nasz metabolizm jest wolniejszy, dlatego chybionym wyborem będą potrawy ciężkostrawne, przez które poczujemy się zmęczeni i ospali. Stąd też nasz wybór powinien oscylować wokół potraw lekkostrawnych, jak np. sałatka z warzyw.Polecam też mój ulubiony orzeźwiający deser, który po raz pierwszy skosztowałam na Sycylii. Domyślacie się, co mam na myśli? Kto pomyślał o granicie, ten trafił w dziesiątkę. 

Co będzie potrzebne:
- espresso
- świeży sok wyciśnięty z mandarynek i cytryny
- mięta
- migdały
- jaśmin

Ja przygotowuję swoją granitę na bazie espresso z dodatkiem owoców cytrusowych, mięty,  migdałów oraz jaśminu. Sok z mandarynek i cytryny łączymy z espresso oraz pozostałymi składnikami, a następnie mrozimy. W ten sposób powstaje energetyzujący i aromatyczny płynny sorbet.

Zdjęcie: http://www.freeimages.com/
Dodaj komentarz
Komentarzy: 2
{opis}
25.06.2015 12:51 - zeberka
szkoda, że nie można wykorzystać u nas dizś 14 stopni a koniec czerwca;/
{opis}
08.04.2014 09:31 - miraga_
Komuś tu się chyba lato już marzy ;)