Ekorodzice

Jestem z wami od:2010.01.03 12:49
wielodzietna
Ostatnie logowanie: 2017.09.20 18:11
Liczba postów: 409
Moje ulubione: 7

użytkownik portalu

310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Inne notki »   Wszystkie blogi »

Napoje miodowe plus HO

31.07.2013
Jakiś czas temu dostałam kartonik napojów HO plus z prośbą o opinię. Różne smaki. Napoje naturalne słodzone miodem. Idealne dla dzieci i nie tylko... 

PIERWSZE WRAŻENIE: Ogólne odczucia pozytywne. Szczególnie napój z żurawina i imbirem mi podpasował. Skład chemiczny dwa, trzy składniki. Spokojnie mogę dać dzieciakom. Szkoda tylko ze napoje tak szybko się skończyły ... i nie mam pojęcia gdzie je mogę zamówić. Strona FB producenta napoje miodowe +HONiestety strony internetowej się nie doszukałam;/Zaczęłam szukać w necie w jakiś delikatesach eko są porozrzucane pojedyńcze smaki ok. 4zł za butelkę. Tylko pewnie przesyłka słono wyjdzie...W Krakowie w stacjonarnych sklepach nie mam pojęcia gdzie go można kupić ;/ -CENNA INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH SKLEPY :OINFORMACJA DLA OSÓB,KTÓRE TEGO NAPOJU ZAKUPIĆ NIE MOGĄ W SWOIM MIEŚCIE. Taki napój można zrobić samemu! JAK ZOBACZCIE SAMI!

Delektując się smakiem napojów plus HO. Przypomniały mi się smaki dzieciństwa. Moja babcia robiła takie miodowe napoje z truskawek i żurawiny.Najprostszym napojem bezalkoholowym na bazie miodu  jest czysta, świeża woda źródlana, zaprawiona dodatkiem soku owocowego i miodem. W tym celu wyciskamy sok z jakiego bądź owocu, zaprawiamy go taką ilością miodu, aby się drożdże w nim rozwijać nie mogły i przechowujemy do własnego użytku. 

OPIS PRZYRZĄDZENIA NAPOJU MIODOWEGO DOMOWEGO KROK PO KROKU:
Bierze się jakiś owoc w stanie najwyższej dojrzałości, wyciska się z niego sok, następnie dodaje się na każdy litr wyciśniętego soku  1 kilo patoki (miodu) i poddaje wrzeniu, szumując starannie. Gdy już szumowiny przestaną się wydobywać, przestudza się, zlewa do czystych flaszek i korkuje.Korki muszą być doskonale wyparzone, aby na nich nie znajdowały się żywe nasionka pleśni, gdyż potem na powierzchni soku skiełkowałyby i sok. warstwą pleśni pokryły. Tak przyrządzony sok przechowuje się przez długie lata w dobrym stanie.( przepis dr Teofil Ciesielski )
Dodaj komentarz
Komentarzy: 6
{opis}
02.12.2013 11:15 - hetmanka
Miałam okazję wypróbować w ten weekend. Nie powala, ale smaczny
{opis}
19.11.2013 17:14 - agnieszka
Ciekawy napój
{opis}
01.08.2013 21:38 - mama_Igorka
Narobiłaś mi smaka. Szkoda, że u nas nie ma takiego czegoś w sklepie...
{opis}
31.07.2013 23:24 - enigma
Tylko w kwestii formalnej - pleśń nie ma "nasionek" tylko zarodniki, bo pleśń to grzyb;)