Ekorodzice

PIERWSZA POMOC – Zadławienie u niemowlęcia

Autor: Łukasz Szymańczak 2010.09.09, 12:50
Gdy niemowlę zacznie się dusić, musisz jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy. Nie wiesz jak? Zobacz nasz film! Pamiętaj, że każda sekunda jest na wagę złota.

Zadławienie – krok po kroku

1. Złap kciukiem i palcem wskazującym za żuchwę dziecka.
2. Połóż dziecko na przedramieniu tak, żeby głowa była niżej niż reszta ciała.
3. Jeżeli dziecko jest wyczerpane już kaszlem, uderzaj 5 razy nasadą dłoni pomiędzy łopatki.
4. Jeśli to nie poskutkuje, złap całą dłonią za potylicę, przedramię ułóż wzdłuż kręgosłupa i przerzuć dziecko na drugą rękę. Rozbierz i 5 razy uciśnij na dolną część klatki piersiowej.
5. Czynności te powtarzaj.Jeśli niemowlę odzyska oddech, zadzwoń po służby ratownicze. Jeśli niemowlę starci przytomność i nie będzie oddychać, zadzwoń po służby ratownicze, a następnie zacznij robić resuscytację.

Pierwsza pomoc – resuscytacja u niemowląt i dzieci film w przygotowaniu

Przeczytaj także:

 Kuchnia amerykańska to nie tylko fast-food!

Kuchnia amerykańska to nie tylko fast-food!

Wokół amerykańskiej diety narosło wiele stereotypów. Kojarzona z niezdrowymi, szybkimi przekąskami, nie ma zbyt wielu sympatyków w środowisku ekologicznych rodziców. Czy strach przed amerykańskim menu jest uzasadniony? Wystarczy poszerzyć... więcej »
BABY-LED WEANING (BLW) w praktyce

BABY-LED WEANING (BLW) w praktyce

Poza książkową wiedzą i opiniami specjalistów liczy się także praktyka, która często jest dużo ważniejsza niż sterta suchych faktów . Dziś postawimy na doświadczenie – oddamy głos mamom na co dzień stosującym baby-led weaning (BLW)...... więcej »
Wszystko o grzybicy układu pokarmowego

Wszystko o grzybicy układu pokarmowego

Grzybica, drożdżyca, kandydoza – wiele nazw, ale jedno skojarzenie... Wszytko o tym, skąd się biorą drożdżaki, jak z nimi walczyć i kto jest najbardziej zagrożony. Będzie również o tym, co może zdziałać homeopatia i zdrowia dieta. Z... więcej »
Zdrowe przekąski

Zdrowe przekąski

W czasie świąt czy "tłustych czwartków" dobrze jest pozwalać sobie na przyjemności z umiarem. Czyli jeść tak, jak na co dzień, normalne dla nas porcje, unikać przejedzenia. Warto wybierać zdrowe przekąski. Jak bez większych wyrzeczeń... więcej »
Jak zdrowo i regularnie żywić dzieci? - dla zapracowanych - Maczfit

Jak zdrowo i regularnie żywić dzieci? - dla zapracowanych - Maczfit

Za mamusię, za tatusia, za babcię, za dziadka… Niestety – nie każdego małego niejadka da się w ten sposób przekonać do zjedzenia posiłku do końca albo w ogóle do jedzenia. Niejadek potrafi być wyjątkowo uparty, rodzice mogą szybko stracić... więcej »


Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »