Ekorodzice

zaloguj się »
pamiętaj
zeberka (postów: 159) Użytkownik portalu
41 punktów
2017.09.20 17:57
Pytanie o test Pappa, proszę o rzetelne, sprawdzone opinie. Spotkałam się z dwoma skrajnymi, od dwóch lekarzy, których cenię. Jeden twierdzi, że to sama statystyka i nie ma co robić, starczy dobre usg genetyczne (tu akurat zapisałam się do speca nad specami), a drugi mówi, że koniecznie robić. Może mialyscie do czynienia z wiarygodnym, porządnym źródłem w tym temacie? Ceny w różnych miejscach też są przeróżne.
superbabcia (postów: 95) Użytkownik portalu
32 punktów
2017.09.20 18:07
Jedyny sensowny test to Nifty. Pappa to tylko prawdopodobieństwo, więcej ewentualnych stresów niż korzyści, ale w protokole badań prenatalnych FMF test PAPPA jest elementem badania prenatalnego, na podstawie wyniku pappa razem z USG liczone jest ryzyko.
wielodzietna (postów: 332) Użytkownik portalu
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2017.09.20 18:15
O to coś nowego się kroi? :D Gratulacje! Nie robiłam testu Pappa lekarka mi odradziła zresztą genetyk też sugerował że Pappa ma często błędy i niepotrzebnie się zestresuje. USG było super, lekarz mówił że nic więcej nie trzeba już nie pamiętam dokładnie co tłumaczył ale jasno powiedział że dałabym się naciągnąć na coś co przy reszcie dobrych wyników i badań jest zupełnie niepotrzebnie. Fakt dobrze było by wiedzieć czy coś jest nie tak jeszcze w brzuszku by móc cóż radzić w razie co ale myślę że jak wyniki są ok badania i dobrze zrobione USG to chyba faktycznie odpuscić sobie można ten test. Z powodu wiary ja i tak bym urodziłą,więc wydał mi się zbędny.

zamotana (postów: 88) Użytkownik portalu
63 punktów
2017.09.20 18:19
Ja robiłam Pappa raz, przy kolejnej ciąży lekarz powiedział że nie potrzebnie bo to raczej dla starszych kobiet tak jak prenatalne ale mimo to zrobiłam zalezy jak na to patrzeć choć z drugiej strony naciągnęli mnie gdzie byłam przygotowana na 250 zł wychodząc z kliniki zapłaciłam przy rejestracji 560 a bo cytologia lepsza jakaś płytkowa a bo coś warto dobrze że z partnerem byłam bo nie bylam przygotowana osobiście na taką cenę wiem że za wiedzę czasem trzeba zapłacić nie mam żalu do lekarza baaardzo rzeczowy naprawdę chętnie kiedyś jeszcze napewno do Niego pojadę niemniej jednak u młodych rodziców to chyba trochę takie naciągane tym bardziej jeśli ciążę prowadzimy zawsze prywatnie jak w moim przykładzie gdyż do końca ciąży pracowałam ostatni miesiąc tylko odpoczywałam i ciągle byłam z rozjazdach
Ostatnia zmiana: 2017.09.20 18:21
Ale fajnie jest, ale fajnie jest, ale FAJNIE JEST!
rathri (postów: 241) Moderator forum
101 punktów 101 punktów
2017.09.20 18:23
Lekarz u którego prowadziłam ciążę powiedzial ze w procedurach ma żeby zalecać pacjentkom test pappa( badanie) ale on tego nie robi bo jest to czysta statystyka i często wynik jest zafalszowany i wywołuje niepotrzebny stres u ciężarnej. Ja nie robiłam ale wynik usg był idealny.
Ostatnia zmiana: 2017.09.20 18:24
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Najskuteczniejszym sposobem na komary jest:
Smarowanie ciała co 4 godziny olejkiem bazowym plus 10 kropel olejku eterycznego: lawenda, geranium, goździk
Moskitiery- w chwili obecnej nic skuteczniejszego nie znam!
Specyfik z DEET. Tylko mam wrażenie, że po tego typu wynalazkach jesteśmy bardziej chorzy od komarów;/
Warto w oknach i na balkonie postawić donice z  kocimiętką, geranium, goździkami lub trawą cytrynową.
Na te skurczybyki nic nie działa;/
Kadzidełka antykomarowe
Inna metoda...